Nowa tarcza finansowa Rządu

Nowa tarcza finansowa Rządu

Z początkiem nowego roku w życie miałaby wejść nowa tarcza finansowa rządu.

Zgodnie z zapowiedzią, pomoc mają otrzymać najbardziej potrzebujące sektory gospodarki, przede wszystkim firmy związane z gastronomią i hotelarstwem, ale także cateringami, organizacją spotkań, eventami. Co istotne, branże te są odpowiedzialne za ok. 5 procent PKB.

Pomoc skierowana przez Polski Fundusz Rozwoju wesprze przedsiębiorców, poprzez opłacenie części stałych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorca, który wykaże, że przychody działalności, na skutek ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, rok do roku spadły o 30 procent, może uzyskać bezzwrotnie nawet 70 procent pokrycia kosztów prowadzenia działalności .

Obok powyższego rozwiązania, Polski Fundusz Rozwoju, chce również w stu procentach umorzyć subwencje z pierwszej tarczy finansowej, skierowanej do małych i średnich przedsiębiorców. Warunkiem umorzenia ma być wykazanie spadku skumulowanych przychodów przedsiębiorstwa (o 30 procent), licząc od marca 2020 r. do marca 2021 r.

Ponownie, tak jak w przypadku walki z pierwszą falą skutków pandemii koronawirusa,  będzie można także liczyć na dopłaty do miejsc pracy finansowane przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (postojowe, obniżony wymiar czasu pracy), jak również na zwolnienie z ZUS.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w uzyskaniu dofinansowania z PFR, jak zawsze zapraszamy do kontaktu z ekspertami naszej Kancelarii.

Przeczytaj także

Oferta pracy – Radca prawny / Adwokat

Oferta pracy – Radca prawny / Adwokat

Poszukujemy osoby na stanowisko Radca prawny / Adwokat.

... Czytaj więcej
Przedłużenie terminów wypełnienia obowiązków sprawozdawczych

Przedłużenie terminów wypełnienia obowiązków sprawozdawczych

30 marca 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia... Czytaj więcej

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Proszę przyjąć życzenia spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

... Czytaj więcej

Przestrzegamy praw biznesu

Skontaktuj się z nami

Kontakt