#koronawirus: zwolnienia od podatku od nieruchomości we Wrocławiu

Opublikowano: 17.04.2020
#koronawirus: zwolnienia od podatku od nieruchomości we Wrocławiu

Przedsiębiorcy we Wrocławiu mogą już skorzystać z możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości w związku z pandemią koronawirusa.

W Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego opublikowana została uchwała w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 (wirusa SARS-CoV-2) – (Dz. Urz. Woj. Doln. z 14 kwietnia 2020 r. poz. 2643).

Podatnik deklarujący zwolnienie od podatku na mocy uchwały zobowiązany jest do złożenia wraz z korektą deklaracji na podatek od nieruchomości lub informacji o nieruchomościach:

  • informacji o prowadzonej działalności gospodarczej oraz o płynności finansowej;
  • formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19.

Z prawa do zwolnienia od podatku od nieruchomości mogą skorzystać przedsiębiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji gospodarczej do czasu poprawy płynności finansowej, nie dłużej jednak niż do końca roku. Wielkość środków przeznaczonych na udzielenie pomocy na podstawie uchwały nie może przekroczyć 50.000.000 zł.

Jeśli szukają Państwo informacji lub pomocy w skorzystaniu z Wrocławskiego Pakietu Pomocowego dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa, zapraszamy do kontaktu.

Przeczytaj także

Oferta pracy – Radca prawny / Adwokat

Oferta pracy – Radca prawny / Adwokat

Poszukujemy osoby na stanowisko Radca prawny / Adwokat.

... Czytaj więcej
Przedłużenie terminów wypełnienia obowiązków sprawozdawczych

Przedłużenie terminów wypełnienia obowiązków sprawozdawczych

30 marca 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia... Czytaj więcej

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Proszę przyjąć życzenia spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

... Czytaj więcej

Przestrzegamy praw biznesu

Skontaktuj się z nami

Kontakt