Dzierżawa gruntu pod budowę elektrowni wiatrowej

Dzierżawa gruntu pod budowę elektrowni wiatrowej

Z przyjemnością informujemy o kolejnym udanym projekcie przeprowadzonym przez zespół Kancelarii, jakim jest pomoc przy zawarciu szeregu umów dzierżawy gruntów pod elektrownie wiatrowe.

Sukces tego lokalnego projektu oparty jest na doświadczeniu i szerokiej wiedzy radców prawnych, którzy elastycznie dopasowali umowy pod zróżnicowane potrzeby właścicieli. Nasi prawnicy, przy wsparciu jednego z naszych kluczowych klientów, zajęli się obsługą prawną właścicieli gruntów rolnych, tak aby zabezpieczyć ich interesy na kolejnych 30 lat.

Pragniemy wskazać, iż zawierając umowę dzierżawy gruntu, na którego terenie ma powstać elektrownia wiatrowa, należy szczególnie zwrócić uwagę na 3 aspekty:

  1. właściwe ustalenie stanu prawnego nieruchomości i okoliczności mających wpływ na jej długotrwałe niezakłócone trwanie,
  2. odpowiednie ukształtowanie czynszu dzierżawnego w zależności od zakresu korzystania z gruntu i etapu inwestycji,
  3. odpowiedzialność właściciela nieruchomości w przypadku zawinionego wcześniejszego rozwiązania umowy (utracone korzyści).

W wyniku naszych działań na terenie gminy wiejskiej położonej na Dolnym Śląsku powstanie kilkanaście elektrowni wiatrowych, co niewątpliwie stanowi krok naprzód w zrównoważonym rozwoju województwa. Jako specjaliści, zwracamy uwagę, iż samodzielne zawarcie umowy realizującej tak nowoczesny i rozbudowany projekt może niejednokrotnie przysporzyć wielu problemów na gruncie prawnym. Aby skutecznie wyeliminować wszelkie wątpliwości, zminimalizować ryzyko i zawrzeć umowę na korzystnych warunkach, konieczne jest wsparcie profesjonalnego pełnomocnika, który bezpiecznie przeprowadzi właściciela przez wszystkie etapy zawarcia umowy.

Jeśli jesteś właścicielem ziemi i planujesz jej wydzierżawienie na rzecz farmy wiatrowej czy fotowoltaicznej, skontaktuj się z Nami.

Przeczytaj także

Można zmniejszyć ryzyko podpisania kontraktu

Można zmniejszyć ryzyko podpisania kontraktu

Zabezpieczenie własnych interesów oraz uniknięcie niepotrzebnych sporów to główne cele zawieranych umów... Czytaj więcej

Jak się przygotować do przyjęcia firmy wnoszonej aportem?

Jak się przygotować do przyjęcia firmy wnoszonej aportem?

Aport stanowi wkład wspólnika do spółki na pokrycie udziałów w kapitale. Przedmiotem aportu może być... Czytaj więcej

Kto odpowiada za zaginioną przesyłkę – przewoźnik czy jego podwykonawca? – nowy artykuł w Rzeczpospolitej

Kto odpowiada za zaginioną przesyłkę – przewoźnik czy jego podwykonawca? – nowy artykuł w Rzeczpospolitej

Miło nam poinformować, że artykuł radcy prawnej Malwiny Rączki i asystentki radcy prawnego Aleksandry Wojnarowicz... Czytaj więcej

Przestrzegamy praw biznesu

Skontaktuj się z nami

Kontakt