Language: Polish English German

Darmowa pomoc prawna dla medyków w czasie pandemii

Darmowa pomoc prawna dla medyków w czasie pandemii

Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Czapczyński uruchamia akcję #konsultacjedlamedykow. Nasi prawnicy udzielą bezpłatnych konsultacji lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy natrafili na problemy prawne w związku z pandemią choroby Covid-19.

Filozofia akcji #konsultacjedlamedykow

Z niepokojem obserwujemy doniesienia prasowe o aktach nienawiści skierowanych w personel medyczny, który walczy o zdrowie i życie pacjentów zakażonych koronawirusem. Stoimy na stanowisku, że grupa ta powinna dziś ze strony społeczeństwa otrzymywać jedynie wyrazy wdzięczności i solidarności.

Tymczasem coraz częściej zdarza się, że medycy są zastraszani i atakowani nie tylko słownie, ale też fizycznie. Szczególnie wstrząsnął nami bulwersujący przypadek zdewastowania samochodu pielęgniarki z gliwickiego szpitala. Jako prawnicy, nie możemy pozostać bierni w obliczu tak nieetycznego i bezprawnego zachowania.

Docierają do nas też informacje o naruszaniu praw pracowniczych pielęgniarek i lekarzy zaangażowanych w walkę z koronawirusem, co w naszej opinii również jest postępowaniem nagannym. Część medyków zatrudniona jest natomiast w oparciu o umowy cywilno-prawne i, podobnie jak inni przedsiębiorcy, musi mierzyć się z trudnościami w rozumieniu i stosowaniu skomplikowanych przepisów tarczy antykryzysowej.

Wierzymy, że każdy pracownik, który składał przysięgę Hipokratesa, z zaangażowaniem realizuje dziś swoją misję. Dlatego chcemy okazać solidarność i dać medykom realne wsparcie w tych trudnych chwilach, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Założenia akcji #konsultacjedlamedyków

Co oferujemy?
Bezpłatne konsultacje telefoniczne lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Komu chcemy pomóc?
Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym przedstawicielom służby zdrowia, którzy w bezpośredni sposób walczą z rozprzestrzeniającą się chorobą Covid-19 i w związku z pandemią mierzą się z problemami, które można rozwiązać na drodze prawnej.

W jakich przypadkach pomagamy?
Wytypowaliśmy trzy kategorie spraw, w których jesteśmy w stanie zapewnić realną pomoc. Są to:

  • Sprawy z zakresu ochrony dóbr osobistych, jeżeli dobra osobiste zostały naruszone w związku z Covid-19. Jeśli padłeś ofiarą hejtu, napaści lub wandalizmu, skontaktuj się poprzez poniższy formularz.
  • Sprawy z zakresu prawa pracy związane z Covid-19. Napisz do nas poprzez poniższy formularz, jeśli czujesz, że Twoje prawa pracownicze są łamane.
  • Konsultacje prawne dotyczące pomocy w stosowaniu przepisów tarczy antykryzysowej. Jeśli prowadzisz działalność medyczną i zastanawiasz się, na jakie wsparcie rządu możesz liczyć, wypełnij poniższy formularz.

Zabezpieczenie praw pracowniczych i dóbr osobistych przedstawicieli służby zdrowia jest dziś naszym moralnym obowiązkiem. Jeśli należysz do grupy medyków i mierzysz się z trudnościami natury prawnej, nie wahaj się do nas napisać.

Formularz kontaktowy


Nadamy właściwy kierunek prawny Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami!